logo.png

POLLUB zieloną transformację

_________________________________________________________________________

11.07.2024

W dniu 11 lipca 2024 r. Senat Politechniki Lubelskiej podjął następujące uchwały:
- Uchwałę Nr 40/2024/VII zmieniającą Uchwałę Nr 44/2019/IX Senatu Politechniki Lubelskiej z dnia 12 września 2019 r. w sprawie ustalenia programów studiów na kierunku transport prowadzonych na Wydziale Mechanicznym;
- Uchwałę Nr 41/2024/VII zmieniającą Uchwałę Nr 46/2019/IX Senatu Politechniki Lubelskiej z dnia 12 września 2019 r. w sprawie ustalenia programów studiów na kierunku elektrotechnika prowadzonych na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki;
- Uchwałę Nr 42/2024/VII zmieniającą Uchwałę Nr 61/2019/X Senatu Politechniki Lubelskiej z dnia 26 września 2019 r. w sprawie ustalenia programów studiów na kierunku inżynieria odnawialnych źródeł energii prowadzonych na Wydziale Inżynierii Środowiska.

Uchwały znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Politechniki Lubelskiej: https://pollub.bip.gov.pl/uchwaly-senatu/

_________________________________________________________________________

05.07.2024

Artykuł w Dzienniku Wschodnim o zmianach w programach studiów w ramach projektów POLLUB zieloną transformację.

_________________________________________________________________________

25.06.2024

W dniu 25 czerwca 2024 r. Senat Politechniki Lubelskiej podjął Uchwałę Nr 38/2024/VI zmieniającą Uchwałę Nr 28/2019/VII Senatu Politechniki Lubelskiej z dnia 6 czerwca 2019 r. w sprawie ustalenia programów studiów na kierunku inżynieria logistyki prowadzonych na Wydziale Zarządzania.

Uchwały znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Politechniki Lubelskiej: https://pollub.bip.gov.pl/uchwaly-senatu/

_________________________________________________________________________

25.03.2024

Spotkania z otoczeniem społeczno-gospodarczym - kierunek T

W dniu 25.03.2024 r. o godzinie 9.00 w Sali Rady Wydziału Mechanicznego (sala 107), odbyło się spotkanie przedstawicieli Wydziału Mechanicznego oraz Rady Programowej Kierunku Transport z przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego Uczelni.
W spotkaniu w roli ekspertów uczestniczyli przedstawicie takich instytucji jak: Komenda Miejska Policji w Lublinie, Wydział Ruchu Drogowego, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie, Poczta Polska S. A. Region Dystrybucji w Lublinie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Lublin, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie oraz firm transportowych, firm związanych produkcją środków transportu i obsługą sektora transportowego.
Spotkanie poświęcone było debacie nad dostosowaniem programu kształcenia na kierunku Transport I stopień realizowanym na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej do obecnych wymagań branży transportowej w zakresie kompetencji absolwenta z uwzględnieniem wymagań poszczególnych sektorów (transport towarów i osób, logistyka, konstrukcja, eksploatacja, obsługa). W trakcie spotkania analizowano obecnie realizowany program studiów, każdy z ekspertów przedstawił potrzeby i specyfikę wymagań stawianych kandydatom do pracy w przedsiębiorstwach i instytucjach przez nich reprezentowanych. Ponadto w trakcie debaty każdy z ekspertów wypełnił przygotowaną ankietę stanowiącą podsumowanie prowadzonej dyskusji.

t_01.jpg t_02.jpg t_03.jpg
t_04.jpg t_05.jpg t_06.jpg
t_07.jpg

_________________________________________________________________________

25.03.2024

Spotkania z otoczeniem społeczno-gospodarczym - kierunek IL

W dniu 25.03.2024 r. o godzinie 9.00 w Sali Ox-223 (Wydział Zarządzania) odbyło się spotkanie władz Wydziału Zarządzania oraz Rady programowej kierunku inżynieria logistyki z ekspertami z otoczenia społeczno-gospodarczego Uczelni. Spotkanie było poświęcone debacie nad programem kształcenia na kierunku inżynieria logistyki w Politechnice Lubelskiej. Stanowiło ono część etapu przygotowań do zmian w obecnym programie kształcenia, realizowanych we współpracy z pracodawcami, praktykami oraz innymi podmiotami z otoczenia społeczno-gospodarczego Uczelni. Współpracujące strony reprezentowały branżę logistyczną, produkcyjną, zarządzanie łańcuchem dostaw, sektor szkoleniowy oraz przedsiębiorstwa zajmujące się wprowadzaniem innowacji technologicznych, prowadzeniem badań naukowych i prac rozwojowych.
Debata, która była bogata w treści i obejmowała wiele aspektów, przyniosła ważne spostrzeżenia dotyczące umiejętności cyfrowych, które powinni posiadać absolwenci, trendów rozwojowych w dziedzinie logistyki, w szczególności ekologistyki, oraz praktycznych kwestii związanych z profilem pożądanego przez pracodawców inżyniera. Te spostrzeżenia będą stanowiły o kierunku zmian w aktualizowanym obecnie programie studiów inżynieria logistyki.

il_01-1.jpg il_02-1.jpg il_03-1.jpg
il_04-1.jpg il_05-1.jpg il_06-1.jpg
il_07-1.jpg il_08-1.jpg il_09-1.jpg
il_10-1.jpg il_11-1.jpg il_12-1.jpg

_________________________________________________________________________

21.03.2024

Spotkania z otoczeniem społeczno-gospodarczym - kierunek E

Na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki w dniu 21.03.2024 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Wydziału Elektrotechniki i Informatyki z ekspertami z otoczenia społeczno-gospodarczego Uczelni w celu przeprowadzenia dyskusji w zakresie diagnozy stanu obecnego kompetencji absolwentów, sformułowania oczekiwań rynku oraz wymagań przepisów prawa dla kierunku studiów elektrotechnika. Spotkanie odbyło się w sali E212 w budynku Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej, przy ul. Nadbystrzyckiej 38A. W spotkaniu uczestniczyli władze Wydziału Elektrotechniki i Informatyki, członkowie Rady programowej dla kierunku elektrotechnika oraz eksperci reprezentujący 10 jednostek otoczenia społeczno-gospodarczego Politechniki Lubelskiej.
Podczas spotkania Dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki dr hab. inż. Paweł Węgierek, prof. uczelni oraz Prodziekan ds. studenckich dr hab. inż. Paweł Komada, profesor uczelni przedstawili główne cele projektu oraz aktualny program studiów kierunku elektrotechnika. Następnie głos zabrali eksperci przedstawiając firm, których są reprezentantami. Każdy ekspert wypowiedział się na temat kompetencji absolwentów kierunku elektrotechnika oraz wszyscy stwierdzili, że konieczne jest zacieśnienie współpracy z przedstawicielami branży w celu monitorowania zmian na rynku pracy. W trakcie dyskusji przedstawiciele otoczenia społeczno-gospodarczego zaproponowali zmiany w siatce programu studiów elektrotechnika z uwzględnieniem potrzeb branży energetyki odnawialnej.
Poniżej przedstawiono zdjęcia ze spotkania:

e_01.jpg e_02.jpg
e_03.jpg e_04.jpg

_________________________________________________________________________

15.03.2024

Spotkania z otoczeniem społeczno-gospodarczym - kierunek OZE

W dniu 15.03.2024 r. o godzinie 9.00 w Sali Rady Wydziału (Wydział Inżynierii Środowiska, p. 13) miało miejsce spotkanie władz Wydziału Inżynierii Środowiska oraz Rady programowej kierunku Inżynieria odnawialnych źródeł energii z przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni. Spotkanie poświęcone było debacie nad programem kształcenia na kierunku Inżynieria odnawialnych źródeł energii w Politechnice Lubelskiej i stanowiło jeden z etapów przygotowujących do modyfikacji istniejącego programu kształcenia we współpracy z pracodawcami, praktykami lub podmiotami funkcjonującymi w otoczeniu społeczno-gospodarczym uczelni z branży energetyki odnawialnej. Efektem merytorycznej i wieloaspektowej debaty są cenne uwagi w zakresie kompetencji cyfrowych absolwentów, trendów rozwojowych energetyki odnawialnej oraz praktycznych aspektów działalności inżynierskiej, które będą stanowiły o kierunku zmian w aktualizowanym obecnie programie studiów IOZE.

oze_01.jpg oze_02.jpg oze_03.jpg
oze_04.jpg oze_05.jpg